17 June 2020

Toczenie CNC

Wśród najczęściej wykonywanych usług przez firmę Tolmet, które obejmuje obróbka skrawaniem metalu, należy toczenie CNC, a także działania realizowane z wykorzystaniem maszyn konwencjonalnych dla klientów z województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać zróżnicowane typy produktów metalowych w szerokim zakresie realizowanych prac. Wykonane w ten sposób części znajdują swoich nabywców wśród przedstawicieli zróżnicowanych branż przemysłowych, w tym chociażby przedsiębiorstw zajmujących się produkcją mebli.

Wykonywane działania

Dysponujemy nie tylko tokarkami konwencjonalnymi oraz sterowanymi numerycznie, ale także automatami wzdłużnymi, dzięki którym możemy realizować bardzo szeroki zakres toczenia elementów metalowych. W przypadku tych ostatnich maszyn jesteśmy w stanie realizować prace w zakresie od 4 do 32 mm, zaś pozostałe urządzenia dają nam zwiększone możliwości, pozwalając na skorzystanie z opcji obróbki skrawaniem nawet w zakresie od 10 do 150 mm.

Korzyści z toczenia

Wykorzystanie tego rodzaju obróbki skrawaniem metali pozwala przede wszystkim znacznie przyspieszyć wykonywane działanie. Toczenie CNC to także możliwość precyzyjnego tworzenia powtarzalnych elementów metalowych, których stworzenie z wykorzystaniem tradycyjnych metod byłoby znacznie trudniejsze. Wykonanie bardzo dokładnych części metalowych jest wówczas znacznie prostsze. Połączenie tych wszystkich zalet sprawia, że w efekcie przełoży się to na zmniejszenie kosztów wytworzenia każdego elementu.

Szerokie możliwości zastosowania

Dzięki posiadaniu nowoczesnego sprzętu, który udało nam się zakupić z wykorzystaniem funduszy pochodzących z Unii Europejskiej, wykonujemy elementy metalowe, które trafiają do klientów wykonujących chociażby meble oraz urządzenia elektroniczne. Do takich części należą przykładowo zaciski oraz tulejki. Toczenie jest także najbardziej uniwersalną metodą z zakresu obróbki skrawaniem, z której efektów bardzo często korzystają również przedsiębiorstwa z branży rolniczej czy motoryzacyjnej, ale także wielu innych dziedzin gospodarki.

TOLMET | ul. Machnacz 99 | 87-880 Brześć Kujawski | woj. kujawsko-pomorskie | NIP: 8882774184 | REGON: 340354170