17 June 2020

Frezowanie CNC

W naszym zakładzie realizowane są różne rodzaje usług zaliczających się do profesjonalnej obróbki skrawaniem, wśród których jest także frezowanie. W ten sposób możemy kształtować elementy metalowe o różnych typach powierzchni, w tym zarówno płaskiej, jak i wykonanych w innych, dowolnych płaszczyznach. Z naszych usług korzystają nie tylko klienci z Brześcia Kujawskiego, gdzie mieści się nasz zakład, ale także z innych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego.

Zalety skorzystania z oferty frezowania

Podobnie jak w przypadku innych maszyn sterowanych numerycznie, także i frezowanie z wykorzystaniem nowoczesnej technologii pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych elementów, które w dodatku można znacznie szybciej przygotować dla klienta niż korzystając z konwencjonalnych maszyn. W ten sposób jesteśmy w stanie również wykonywać w ramach obróbki skrawaniem wielokrotnie elementy dokładnie o tych samych parametrach, również na większą skalę. Wpływa to również na ceny usługi, które dzięki temu są atrakcyjne w porównaniu do zleceń realizowanych na konwencjonalnych urządzeniach.

Wykorzystywane maszyny

Korzystając z usług firmy Tolmet można liczyć na wykorzystywanie do prowadzonych działań narzędzi napędzanych zarówno na wrzecionie głównym, jak i przechwytującym. Pozwalają one na kształtowanie elementów metalowych w bardzo różnorodny sposób, od każdej strony obrabianego materiału. W trakcie realizowania zleconych zamówień korzystamy też z uniwersalnej maszyny firmy Star, która jest w stanie wykonywać obróbkę skrawaniem metalu o średnicy od 4 do 36 mm. Poza tym, może być ona wykorzystywana także do gwintowania czy wiercenia.

Wiele dostępnych opcji frezowania

Dzięki skorzystaniu z możliwości tych maszyn służących do obróbki skrawaniem możliwe jest chociażby wycinanie dowolnych kształtów, a także wykonywanie zaokrąglonych krawędzi frezowanego metalu. Dzięki nim jesteśmy w stanie również bardzo precyzyjny sposób naciąć gwinty do zakładanego poziomu. W ten sposób tworzone są przez nas chociażby części, które następnie wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym.

TOLMET | ul. Machnacz 99 | 87-880 Brześć Kujawski | woj. kujawsko-pomorskie | NIP: 8882774184 | REGON: 340354170